| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Advantages | speed, reliability, and ruggedness |
| Product Name | Rugged M12 Waterproof Connector for IIoT Machines and Equipment |
| Applications | Sensors, actuators, encoders, motors, industrial cameras, ships and other equipment, Factory automation process control, Packaging label printing equipment, Fieldbus: DeviceNet, CANopen, Profibus, Ethernet, Ship electronics NMEA 2000, rail transit, Industr |
| 인서트 물 | PA66+30%GF |
|---|---|
| 방수 정도 | IP67 |
| 인증 | CE,ROHS,ISO |
| 상응하는 사이클 | 500 |
| 접점 재료 | (금도금된) 구리 |
| 원래 장소 | 광동, 중국 |
|---|---|
| 종결 | 스크루 |
| 재료 삽입 | TPU+GF |
| 접점 재료 | 금이 도금처리된 채로 놋쇠로 만듭니다 |
| 과성형 소재 | 투명한 열 가소성 폴리우레탄 수지 |
| 상품 이름 | M12 연결기 |
|---|---|
| 타입 | 코드 |
| 막대기 | 5P |
| 연결기 종류 | 말레 |
| 메이팅 사이클 | >500times |
| 접촉 | 12Pins |
|---|---|
| 종료 | 땜납 |
| 타입 | 직각 패널 탑재 |
| 케이블 온도 | -40℃~+125℃ |
| 쉘 소재 | 구리 / 아연 |
| Type | ADAPTER |
|---|---|
| Code | A/B/D Coded |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Gender | Male & Female |
| Contact Material | CuZn,TPU |
| 원래 장소 | 센즈헨, 중국 |
|---|---|
| 모델 번호 | m8 패널 마운트, PCB (폴리염화비페닐) |
| 애플리케이션 | 자동차 |
| 증명서 | CE ROHS |
| 정격 전류 | 3A 1A |
| 접촉 | 12Pins |
|---|---|
| 종료 | 땜납 |
| 타입 | 플랜지 패널 마운트 |
| 인서트 물 | PA66 |
| 케이블 온도 | -40℃~+125℃ |
| 온도 범위 | 20C~+80C |
|---|---|
| 인서트 물 | PA66 |
| 접점 재료 | 구리 콘택 금 도금법 접촉 |
| 정격 전류 | 4A/2A/1.5A |
| 케이블 직경 | ≤4mm~≤8.0mm |
| 성별 | 남성 여성 |
|---|---|
| 유형 | 소음 |
| 다리 | 3 4 5 6 8 핀 |
| 정격 전압 | 250V |
| 정격 전류 | 4a |