| Shape | Angle / Straight |
|---|---|
| Type | Shielded /Unshielded |
| Advantages | speed, reliability, and ruggedness |
| Flexible | connectors for on-site assembly,extremely high winding and unwinding strength |
| Applications | Sensors, actuators, encoders, motors, industrial cameras, ships and other equipment, Factory automation process control, Packaging label printing equipment, Fieldbus: DeviceNet, CANopen, Profibus, Ethernet, Ship electronics NMEA 2000, rail transit, Industr |
| Type | DIN |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated current | 4A |
| 유형 | DIN, M 시리즈 |
|---|---|
| 성별 | 남성 여성 |
| 연락처 | 3 4 5 6 8 12 17 핀 |
| 접촉 방식 | 나사 |
| IP 학위 | IP67/IP68 |
| 커플 링 | 스레드 커플링 |
|---|---|
| 종료 | 땜납 |
| 쉘 소재 | 니켈판과 아연 합금 |
| 메이팅 사이클 | 500회 |
| 재료 삽입 | PA66+%30GF |
| 멀티미디어 처리 | 암 커넥터 |
|---|---|
| 종료 | 땜납 |
| 와이어 게이지 (밀리미터) | 0,25 mm2 |
| 와이어 게이지 (AWG) | 24 |
| 케이블 출구 | 3,5 - 5,0 밀리미터 |
| 원래 장소 | 광동, 중국 |
|---|---|
| 모델 번호 | 웨이푸 연결기 |
| 접촉 핀 | 4개 핀 |
| 전류 등급 | 최대 50A |
| 접속구의 형태 | 잠그기 미십시오 |
| 에워싼 템페라트 | - 20/- 40C~+80C |
|---|---|
| 도체접속관콘택트 | 도금되는 금을 가진 고급장교 |
| 커넥터 삽입부 | 열 가소성 폴리우레탄 수지 / PA |
| 접촉 저항 | ≤5mΩ |
| 보호 | 이용할 수 없습니다 |
| 모델 번호 | M5 |
|---|---|
| 핀 | 3P |
| 종류 | 말레 |
| 타입 | 케이블 연결관 |
| 정격 전류 | 1A |
| 오리엔테이션 | 일직선 |
|---|---|
| IP 평가 | IP67 |
| 타입 | 자동화, 센서 콘넥터 |
| 에워싼 템페라투 | -25C ~ + 85' C |
| 표준 | IEC 61076-2-105 |
| 콘택트 렌즈 | 3핀, 4핀, 5핀, 8핀, 12핀 가능 |
|---|---|
| 기능 | 방수 |
| 자격증 | IP67 |
| 와이어 절연 | PVC |
| 성별 | 남성 |