| 전압 등급 | 250V/600V |
|---|---|
| 소재 | 구리 / 놋쇠 / 스테인레스 강 |
| 제품 이름 | 방수 전원 커넥터 |
| 커넥터 크기 | 맞춤형 |
| 온도 정격 | -40C~+125C |
| Rated Voltage | 250V AC |
|---|---|
| Application | LED Modules, LED Driver, LED Lighting Etc., |
| Waterproof Rating | IP67/IP68 |
| Color | Black Coating |
| Type | TXL |
| Wire Specification | 24-14AWG |
|---|---|
| Certifications | CE, RoHS |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Insulation Resistance | ≥1000MΩ |
| Poles | 8pins |
| Wire Specification | 24-14AWG |
|---|---|
| Product Category | LED Waterproof Connector |
| Connector Gender | Male/Female |
| Cable Od | Max.5.5mm/7.5mm/10.0mm |
| Certifications | CE, RoHS |
| Product Name | Rigoal Wholesale custom IP68 M16 2 3 4 5 6 8 9 10 pin solar industrial LED lamp outdoor waterproof connector |
|---|---|
| Poles | 8pins |
| Plating | Tin Plating |
| Package | Carton |
| Operating Temperature | -40°C To 105°C |
| Product Name | Rugged M12 Waterproof Connector for IIoT Machines and Equipment |
|---|---|
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Applications | Sensors, actuators, encoders, motors, industrial cameras, ships and other equipment, Factory automation process control, Packaging label printing equipment, Fieldbus: DeviceNet, CANopen, Profibus, Ethernet, Ship electronics NMEA 2000, rail transit, Industr |
| Advantages | speed, reliability, and ruggedness |
| Gender | Female / Male |
| 상품 이름 | m12 T 타입 |
|---|---|
| 종류 | 남성에게 여성 |
| 과성형 소재 | PVC / 열 가소성 폴리우레탄 수지 |
| 끝 물자 | 인광체 구리 |
| 짝지어주는 주기 | >500times |
| 상품 이름 | m12 T 유형 조립체 연결기 |
|---|---|
| 종류 | 여성 |
| 과성형 소재 | PVC/TPU |
| 끝 물자 | 인광체 구리 |
| 짝지어주는 주기 | >500times |
| 쉘 소재 | 구리 / 아연 |
|---|---|
| 핵심 물자 | PA |
| 과성형 소재 | PVC / 열 가소성 폴리우레탄 수지 |
| 끝 물자 | 인광체 구리 |
| 짝지어주는 주기 | >500times |
| 상품 이름 | m12 T 타입 |
|---|---|
| 핵심 물자 | PA |
| 과성형 소재 | PVC/TPU |
| 끝 물자 | 인광체 구리 |
| 짝지어주는 주기 | >500times |